Hotel Warmiński, Olsztyn

Olsztyn

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Miasto

które musisz poznać

Warmiński Hotel & Conference jest doskonałą bazą wypadową do najpiękniejszych zakątków Warmii i Mazur. Okolica obfitująca w lasy i jeziora, dostarcza wielu atrakcji dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych. 

Piękne tereny rekreacyjne oraz bogaty program imprez kulturalnych w sezonie letnim to tylko niektóre z atutów Olsztyna. Zachwycają również zabytki architektury Olsztyńskiej Starówki oraz gotyckie obiekty sakralne.

Zabytki

Zamek Kapituły Warmińskiej

Najstarsza budowla Olsztyna (pierwsza wzmianka w dokumentach - 1353 rok). Składa się z trzech skrzydeł oraz muru obronnego zamykającego dziedziniec. W latach 1516 - 1521 w zamku mieszkał Mikołaj Kopernik, który był administratorem dóbr ziemskich oraz prowadził obserwacje astronomiczne. W następnych latach zamek służył różnym celom, przez pewien czas mieściło się w nim więzienie. Od roku 1945 w obiekcie swoją siedzibę ma Muzeum Warmii i Mazur. Wśród wielu unikalnych zbiorów znajduje się tu wykonana osobiście przez Mikołaja Kopernika tablica astronomiczna.

Brama Górna (od XIX zwana Wysoką Bramą)

Fragment ocalałego pasma murów obronnych. Zbudowana w XIV wieku, przetrwała wojny oraz pożary. W roku 1858 służyła jako więzienie (za pomoc polskim powstańcom przetrzymywany był tu m.in. Wojciech Kętrzyński).

Katedra Św. Jakuba (gotyk)

Budowę rozpoczęto w latach 1370 -1380. Zimą 1807 roku, po zajęciu Olsztyna przez Francuzów, w katedrze przetrzymywano rosyjskich jeńców, którzy spalili całe wyposażenie. Do dnia dzisiejszego zachowały się m.in. barokowy obraz Św. Floriana, świeczniki i żyrandole pochodzące z 1598 i 1609 roku oraz krucyfiks z 1680 roku dłuta Izaaka Rige. Od kilkunastu lat w lipcu i sierpniu odbywają się tu koncerty organowe w wykonaniu najlepszych wirtuozów.

Kaplica Jerozolimska

Wzniesiona w XVI wieku jest pozostałością po przytułku dla trędowatych. Przebudowana oraz doposażona stała się miejscem modlitwy pielgrzymów. Dziś w ołtarzu znajduje się krzyż z 1510 roku, a na ścianach trzy obrazy z końca XVII i XVIII wieku.

Kultura

Dla urozmaicenia Państwa pobytu w hotelu polecamy udział w imprezach kulturalnych cyklicznie odbywających się w Olsztynie. Zapraszamy m.in. na : Olsztyńskie Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję, Letnią Sesję Śmiechoterapii, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Olsztyńskie Spotkania Teatralne, Koncerty Organowe w Katedrze Św. Jakuba, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy czy do nowo otwartej Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie naszego hotelu.

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z naszymi ofertami.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij